امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99959
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ...

مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حضور اکثریت اعضا یک‌شنبه شب (5 مرداد)  برگزار شد به حضور حماسی و گسترده مردم در راهپیمایی باشکوه روز قدس اشاره کرد و گفت:‌ امیدواریم اقدامات ایران اسلامی درباره کمک رسانی هرچه سریعتر در زمینه دارو، مواد غذایی به مردم مظلوم فلسطین هرچه سریعتر به ثمر بنشیند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در ادامه با تقدیر از وزیر کشور به دلیل برگزاری نشست با دبیران کل احزاب و استانداران گفت:‌ در این جلسه به موضوع نشست رحمانی فضلی با دبیران کل احزاب و استانداران نیز اشاره شد که البته برخی گله‌هایی به دلیل عدم دعوت یا عدم اطلاع‌رسانی دقیق برای حضور در این نشست داشتند.

کواکبیان ادامه داد: افراد گله‌مند معتقد بودند در جلسه مذکور برخی از تشکل‌ها با فعالیت‌های کمتر نسبت به فعالیت آنها حضور داشتند ولی برخی تشکل‌های فعال عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای حضور در مراسم مذکور دعوت نشده بودند.

وی همچنین تصریح کرد: دستور کار اول ما در جلسه یک‌شنبه شب موضوع قانون احزاب و رویکرد شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در زمینه خانه احزاب بود که در نهایت قرار شد نشست فوق‌العاده‌ای درباره این دو موضوع داشته باشیم.

کواکبیان تبیین دیدگاه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره خانه احزاب و ابعاد شکلی و ماهوی قانون احزاب را دلیل برگزاری این جلسه نیز اعلام کرد.

وی همچنین گفت: تمامی اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تاکید داشتند که نشست سه‌جانبه مجلس، دولت و احزاب هرچه سریع‌تر باید برگزار شود.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همچنین در خصوص دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه گفت: ما درباره نحوه پذیرش اعضای جدید در شورا صحبت کردیم و قرار شد طبق ماده 12 آیین‌نامه داخلی شورا، محدودیتی برای پذیرش تشکل‌های رسمی در سطح ملی که رویکرد اصلاح‌طلبانه دارند و حداقل یک‌سال نیز سابقه عضویت دارند و تقاضای رسمی و کتبی برای عضویت ارائه کرده‌اند، وجود نداشته باشد

کواکبیان ادامه داد: در نهایت اعضای جدید پس از تطبیق شرایط عضویت در کمیته سیاسی، با رای دو سوم اعضای شورا به عضویت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درآیند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: موضوع نحوه استقرار دبیرخانه دائمی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را موضع دیگری که در جلسه یک‌شنبه شب شورا مطرح شد و قرار شد تصمیم‌گیری‌های مربوط به فعالیت‌های احزاب عضو این شورا صرفا از طریق شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اتخاذ شود.

وی در پایان تصریح کرد: همچنین مقرر شد در استان‌های سراسر کشور تشکل‌های زیرمجموعه این شورا صرفا با نام شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فعالیت ‌کنند نه نام‌های دیگری همچون شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و شورای مشورتی.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها