امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9997
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 87
مهدی فیروزان عضو هیات مدیره مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ...

مهدی فیروزان عضو هیات مدیره مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: فعالیت اصلی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر جمع‌آوری کل آثار و افکار، اسناد، عکس‌ها، نامه‌ها و ... امام موسی صدر از زبان‌های مختلف است تا این آثار جمع‌آوری شده به منظور ارائه منظومه فکری و عملی امام موسی صدر به زبان‌های مختلف زبان گردانی شود.

وی هدف مهم دیگر این موسسه را پیگیری نجات امام از زندان‌های لیبی خواند و گفت: تمام مطالب روزنامه‌ها، کتاب‌ها، نوارها از مجلس اعلای شیعیان لبنان و همچنین اسنادی که در دست مردم بوده است، جمع‌آوری و به فارسی ترجمه شده است. عمده این آثار به زبان عربی بوده و در حال حاضر آماده انتشار هستند. این مطالب به صورت دائره‌المعارفی تحت عنوان «گام به گام با امام» در 12 جلد منتشر خواهند شد.

داماد و فرزند خواهر امام موسی صدر بیان کرد: ویرایش برخی از اسناد این زندگینامه محتوایی تمام شده و در زمان‌بندی یکساله سامان می‌گیرد.

مدیرعامل شهر کتاب تهیه تاریخ شفاهی را بخش دیگری از فعالیت‌های مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر خواند و تصریح کرد: این فعالیت اقدامی زمان‌بر است که پیگیری خواهد شد. در این طرح با همه افرادی که امام موسی صدر را می‌شناختند، با وی همکاری داشتند و هم فکر و هم رزم بودند شناسایی شده و گفت‌وگو  می‌شود.

وی ادامه داد: ‌تاکنون بیش از 300 مصاحبه در ایران انجام و در «مرکز الامام موسی الصدر للابحاث و الدراسات» لبنان در حال ترجمه است اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی طرح تاریخ شفاهی به پایان برسد.

فیروزان با یادآوری اینکه امام موسی صدر در زمینه گفت‌وگو هم فعالیت می‌کرده است، عنوان کرد: امام نظریه‌پرداز هم بودند و برخی عنوان «معمار گفت‌وگو» را به وی منتسب کرده‌اند بر این اساس تئوری‌ها، عملکردها و یافته‌های جهانی تحت کارگاه‌های باز آفرینی مهارت‌های گفت‌وگو طراحی شده است که در دو بعد علمی و عملی تاکنون برگزار شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های سیر مطالعاتی آثار امام موسی صدر، با هدف معرفی اندیشه‌های امام موسی صدر از فعالیت‌هایی است که مؤسسه امام موسی صدر در سال 1391 آغاز کرده است. سیر مطالعاتی آثار در مدت چهارماه در سه سطح تنظیم شد و به دانش‌آموختگان این دوره گواهی تکمیل دوره اعطا می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار