امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99971
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
محمدجواد باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با تبیین حوادث دو روز گذشته اظهار کرد: در این مدت اورژانس 115 قم پاسخ‌گوی 2 هزار و 39 تماس ...

محمدجواد باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با تبیین حوادث دو روز گذشته اظهار کرد: در این مدت اورژانس 115 قم پاسخ‌گوی 2 هزار و 39 تماس مردمی بود.

وی تصریح کرد: از مجموع تماس‌های صورت گرفته 328 مأموریت شهری و جاده‌ای صورت گرفت که 107 مورد آن به تصادفات و 221 مورد آن نیز به موارد غیر‌تصادفی مانند بیماران قلبی عروقی و موارد مشابه اختصاص داشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: در این مدت ماموران امدادی اورژانس قم بر بالین 336 مصدوم و بیمار حضور یافتند که از این شمار 124 مورد مصدومان تصادفی حادثه‌دیده در سطح شهر و جاده و 212 مورد دارای مشکلات قلبی عروقی و موارد مشابه بودند.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از حوادث قم به حوادث موتورسیکلت سواران اختصاص دارد، گفت: در دو روز گذشته 107 تصادف رخ داد که 64 مورد آن به حوادث موتورسواران اختصاص داشت.

باقری با اشاره به مهم‌ترین حوادث رخ داده بیان کرد: روز سه‌شنبه براثر برخورد خودرو با عابر پیاده مقابل قبرستان بقیع، یک خانم 75 ساله به دلیل شدت جراحات و صدمات وارده فوت کرد.

وی همچنین از برخورد پراید و تریلی خبر داد و گفت: این حادثه که در جاده ساوه سلفچگان رخ داد پنج نفر مصدوم برجای گذاشت که وضعیت یک نفر از این مصدومان وخیم اعلام‌ شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: تمام مصدومان به‌صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفتند و مصدوم بدحال برای ادامه درمان به یکی از مراکز درمانی انتقال یافت.

وی همچنین وقوع سه حادثه را در روز چهارشنبه مورد توجه قرارداد و گفت: ظهر روز چهارشنبه یک موتورسوار به دلیل سقوط از موتور در روستای جنداب به‌شدت مصدوم شد و به دلیل ضربه به سر فوت کرد.

باقری ادامه داد: دو حادثه دیگر نیز در جاده قم – سلفچگان رخ داد که هر دو حادثه، واژگونی خودرو گزارش شد که براثر واژگونی پیکان پنج نفر و براثر واژگونی پژو نیز پنج نفر مصدوم شدند که سه نفر از مصدومان به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: اورژانس قم برای پوشش امدادی حوادث احتمالی روز جمعه نیز به‌صورت آماده‌باش است و به‌صورت ویژه غیر از جاده‌های اصلی به پوشش جاده‌های فرعی اهتمام دارد.

انتهای پیام/78005/الف30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها