امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99977
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لاهیجان، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لاهیجان، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در فرمانداری لاهیجان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در 17 اردیبهشت امسال اظهار کرد: هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری است.

وی به تحصیل 12.5 میلیون نفر دانش‌آموز در کشور اشاره کرد و افزود: همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

وزیر آموزش و پرورش از افزایش 26 درصدی بودجه آموزش و پرورش در سال 93 خبر داد و گفت: امسال بودجه دولت 11 درصد رشد داشته است.

وی افزایش اعتبارات آموزش و پرورش را نشان‌دهنده توجه ویژه دولت به این نهاد دانست و تصریح کرد: 112.5 درصد اعتبارات مصوب دولت در سال گذشته تحقق یافته است و در این مدت 12.5 درصد بیشتر از اعتبارات به آموزش و پرورش بودجه تخصیص داده شده است.

* 99 درصد بودجه آموزش و پرورش حقوق معلمان است

فانی با بیان اینکه 99 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق معلمان می‌شود، افزود: اجرای پروژه‌های آموزش و پرورش نیازمند همکاری تمام استان‌ها است.

وی از اتمام پروژه‌های بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی آموزش و پرورش خبر داد و خاطرنشان کرد: نیمی از اعتبارات از محل تبصره 22 و نیمی دیگر از محل اعتبارات ملی تکمیل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری شورای آموزش و پرورش در استان‌ها به صورت ماهانه یادآور شد: در دولت یازدهم شاهد احیای قانون شورای آموزش و پرورش در استان‌ها هستیم.

* برگزاری پروژه مهر در ابتدای سال تحصیلی جدید

وی به آغاز سال تحصیلی جدید در 50 روز دیگر اشاره کرد و گفت: امسال پروژه مهر به عنوان روز ملی دانش‌آموز در ابتدای مهر ماه اجرا می‌شود.

فانی ساماندهی بهتر مدارس را موجب نشاط بیشتر دانش‌آموزان دانست و افزود: مهر ماه امسال شاهد بازگشایی بهتر مدارس نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

وی خواستار اولویت نخست آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه کشور شد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود آموزش و پرورش در بودجه سال 94 به صورت ویژه دیده شود.

وزیر آموزش و پرورش تعمیر و نگه‌داری فضای آموزشی را تذکری به سازمان تجهیز و نوسازی مدارس عنوان کرد و متذکر شد: باید بتوانیم از فضای آموزشی استفاده بهتری کنیم.

وی از تعریف سرفصل جدیدی در سازمان تجهیز و نوسازی مدارس خبر داد و گفت: سرفصل جدید با عنوان تعمیر و نوسازی فضای آموزشی در حال اجرا است.

فانی تعمیر و نگه‌داری مدارس را اقدامی برای حفظ سرمایه‌های ملی دانست و یادآور شد: سال‌های گذشته فضای آموزشی که در شهرهای زلزله‌خیز احداث شده کوچک‌ترین صدمه‌ای ندیده است.

به گزارش فارس، فانی تا لحظاتی دیگر با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امام جمعه رشت دیدار می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در مراسم بزرگداشت معلم فداکار در شفت حضور می‌یابد و سخنرانی می‌کند.

انتهای پیام/2300/ذ40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها